٠٢١٤٣٦٧٤٤٥٠

واکینگ استریت معروف ترین خیابان پاتایا

یکی از شهرهای معروف کشور تایلند، شهر کوچک و ساحلی در ساحل شرقی جزیره تایلند که، واکینگ استریت معروف ترین خیابان پاتایا و هیجان انگیز ترین مکان در شهر پاتایا می باشد که شهرت جهانی دارد و سالانه توریست های زیادی که برای تفریح و استراحت آمده‌اند از این مکان تفریحی پاتایا دیدن می کنند زیرا بسیار محبوب، مشهورترین، بزرگترین و شلوغ ترین جا برای رفتن به پارتی های شبانه در کل تایلند است، همچنین از جاذبه‌های معروف این شهر می‌توانیم خیابان واکینگ استریت را برای شما نام ببریم که یکی از خیابان‌های بسیار معروف پاتایا و در کل، جزیره‌ی تایلند است.

 

واکینگ استریت معروف ترین خیابان پاتایا
واکینگ استریت معروف ترین خیابان پاتایا

 

موقعیت واکینگ استیریت 

 

 واکینگ استریت (walking Street)، خیابانی است با عرض ۱ کیلومتر در بخشی از جاده‌ی ساحلی شهر پاتایا. ابتدای این خیابان از جاده‌ی ساحلی شروع می‌شود و در انتها به اسکله ی بالی‌های پلازا می‌رسد، در سمت چپ به جاده‌ی جنوبی پاتایا یا همان پاتایا تایی می‌رسید. در این قسمت از واکینگ استریت به این علت که سنگ فرش شده است، وسایل نقلیه می‌توانند  حرکت کنند. البته با وسایل نقلیه باید در ساعات خاصی بین تردد کنید. شما نمی توانید از بین ساعات ۶ عصر تا ۲ صبح با ماشین در واکینگ استریت تردد کنید. در انتهای جاده یا همان خیابان به اسکله بالی‌های می‌رسید. در این میان جاده‌ی سومی قرار داده شده تا شما با آن بتوانید به شهر بازگردید. در دو طرف خیابان واکینگ استریت، انواع مراکز تفریحی، رستوران‌ها و کافه‌ها قرار گرفته است.

 

واکینگ استریت معروف ترین خیابان پاتایا
واکینگ استریت معروف ترین خیابان پاتایا

 

در واکینگ استریت برخی از دست فروشان اقدام به فروش برخی از نمادها و وسایل ارزان قیمت و کوچک مخصوص تایلند می‌کنند. در این خیابان رستوران‌های غذاهای دریایی بسیار معروف هستند و اکثر کسانی که به این شهر اقامت می‌کنند حتماً به این رستوران‌ها سر می‌زنند. اگر دوستدار غذاهای گوشتی و چرب هستید باید بگوییم که فروش کباب ترکی نیز در این خیابان بسیار رونق دارد و شما می‌توانید برای خوردن این غذای خوشمزه هم به رستوران‌های محلی و دکه‌های غذا فروشی خیابانی بروید. در خیابان واکینگ استریت همیشه صدای موسیقی با صدای بلند می‌آید و واژه‌ی همیشه در این جمله به معنای ۲۴ ساعت شبانه روز است و یکی از دیدنی های پاتایا است.

2222

تهران خیابان مطهری ، خیابان علی اکبری پلاک ۸۵ کدپستی: ١۵۷۶۹۵۷۷۱۹

خط ویژه تور تایلند : ۴۳۶۷۴۴۵۰ ۰۲۱ | فکس: ۰۲۱۴۳۶۷۴۴۵۰