٠٢١٤٣٦٧٤٤٥٠

معبد دیدنی جوی توی پوکت

یکی از مهمترین مکان های مذهبی پوکت که تلفیقی زیبا از فرهنگ های تایلندی و چینی ها است و همچنین این معبد یکی از مهمترین معابدهایی  که میراث مهاجرین اولیه چینی به پوکت هستند. معبد دیدنی جوی توی پوکت این معبد نقش مهمی در زندگی روزمره مردم محلی دارد، جایی که آنها همه چیز را از تولد و عروسی تا جشنواره گیاهخواری سالانه جشن می گیرند . 

 

معبد دیدنی جوی توی پوکت
معبد دیدنی جوی توی پوکت

 

درباره معبد 

 

معبد جوی توی پوکت قرار دارد که در سو فوتورن جاده رانونگ قرار دارد. این معبد فاصله کمی از بازار اصلی پوکت واقع شده است. این معبد باید برای همه تازه واردان به پوکت به عنوان یکی از قدیمی ترین و محترم ترین مراکز معنوی شهر باشد. معبد جوی قبلا در شهر قدیمی پوکت قرار داشت و چندین سال پیش، پس از آتش سوزی به محل فعلی آن منتقل شد.

 

معبد دیدنی جوی توی پوکت
معبد دیدنی جوی توی پوکت

 

معبد جوی توی معماری بسیار زیبا و چشمگیری دارد . عکس هایی قدیمی از این معبد وجود دارد که نشان می دهد قدمت آن به سال 1911 برمیگردد. در ابتدا این معبد تک و کستقل ، بدون ساختمان های جانبی و یا دیوار بوده است . به مرور زمان این معبد گسترش یافت و امروز یکی از دیدنی های پوکت به شمار می ورد . این معبد فضای بیرونی و داخلی بسیار زیبایی دارد . سه محراب بزرگ در این معبد وجود دارد که شامل خدایان چینی است که در بین گردشگران تور تایلند جذابیت خاصی دارند .

 

 

2222

تهران خیابان مطهری ، خیابان علی اکبری پلاک ۸۵ کدپستی: ١۵۷۶۹۵۷۷۱۹

خط ویژه تور تایلند : ۴۳۶۷۴۴۵۰ ۰۲۱ | فکس: ۰۲۱۴۳۶۷۴۴۵۰