٠٢١٤٣٦٧٤٤٥٠

رودخانه زیبای کوای بانکوک

رودخانه زیبای کوای بانکوک که در ۱۳۰ کیلومتری غرب بانکوک واقع شده است در دوران جنگ جهانی دوم، نزدیک به ۱۶ هزار اسیر جنگی متحدان به هنگام ساخت  « خط آهن مرگ » بر روی این پل جان خود را از دست دادند و به همین دلیل پل روی آن شهرت جهانی دارد.

 

 

رودخانه زیبای کوای بانکوک
رودخانه زیبای کوای بانکوک

 

پس از جنگ جهانی دوم، نیروهای متحدان اجساد را در دو قبرستان در نزدیکی رودخانه کوای به خاک سپردند و هر ساله در اولین هفته ماه دسامبر به یادبود این واقعه، در این پل نورافشانی می کنند و نمایشگاه هایی در مورد این واقعه برپاست که در میان تایلندی ها و گردشگران این کشور هم بسیار طرفدار دارد. بسیاری از مردم ایران ممکن است فیلم ” پل رودخانه کوای” را دیده باشند، اما کمتر کسی می داند که این فیلم در تایلند ساخته شده است.

 

رودخانه زیبای کوای بانکوک
رودخانه زیبای کوای بانکوک

 

رودخانه کوای در شهر “کانچانا بوری” در غرب بانکوک قرار دارد و یکی از بهترین دیدنی های بانکوک می باشد. پلی که  بر روی این رودخانه قراردارد که در جنگ جهانی دوم ساخته شده است . ژاپنی ها با عبوراز روی این پل توانستند تدارکات خود را به برمه برسانند. سربازان زیادی از متفقین با ملیت اروپائی و آمریکائی در حین ساختن راه آهن بر روی پل کوای جان باختند.

 

رودخانه زیبای کوای بانکوک
رودخانه زیبای کوای بانکوک

موزه جیث

 

براي بازديد از موزه جيث (JEATH) ، آرامگاه اسيران متحدين در جنگ جهاني دوم و پل رودخانه كواي ، باید به سوي كانچانابوري (Kanchaburi) حركت كنيم. شما می توانید سوار قطار شده و در طول مسيري كه به راه آهن مرگ معروف است و از روي اين پل مي گذرد، عبور كنيد.

 

2222

تهران خیابان مطهری ، خیابان علی اکبری پلاک ۸۵ کدپستی: ١۵۷۶۹۵۷۷۱۹

خط ویژه تور تایلند : ۴۳۶۷۴۴۵۰ ۰۲۱ | فکس: ۰۲۱۴۳۶۷۴۴۵۰